דותן חסנסון – 6 טיפים לעריכה עצמית שיהפכו אותך לסופר טוב יותר

0
247
דותן חנסנסון

סופרים לעתים רחוקות מוציאים את העותק הטוב ביותר של הכתיבה בטיוטה הראשונה. במקרה שתפגוש סופר שמתיימר שיש לו את המסתורין לעשות ככזה, אנא יידע לרובנו!

טיוטות ראשונות – וטיוטות שניות ופעם בכמה שלישים – קיימות כדי לעבד את מחשבותיך על הנייר. אחרי שעדכנת את הספר, הסיפור, הערך לבלוג או המאמר שלך עד שלא תוכל לתקן יותר, אתה פשוט מוסר אותו לעורך שלך כדי לסדר, נכון?

בסך הכל, זה יהיה אידיאלי. כך או כך, לחלק גדול מאיתנו אין את היתרון לגייס עורך יקר שיסקר את רשומת הבלוג שלנו. יתכן ואף יהיה קשה לעבור את המזומנים לשינוי ספרים. יתר על כן, מכיוון שהסמה היא המלווה הקרוב ביותר של הכותב, כנראה שלא תהיה לך ההזדמנות לנסות ולבקש מחבר לחפש במהירות שגיאות.

לפיכך, שוב ושוב, נופל לך להיות עורך משלך.

Read More: Type Your Best Essay-Sample Essays For Scholarship Application

דותן חסנסון ,הסופר והעורך המנוסה חולק עצות זהובות לעריכה עצמית שיכולות לעזור להפוך לסופר טוב יותר.

  • חתכו משפטים ארוכים לשני משפטים:

לא דנים במשפטי ריצה. משפטים ארוכים רבים נכונים תחבירית. כך או כך, משפטים ארוכים מכילים לעתים קרובות כמה מחשבות, כך שללא ספק הם עלולים לאבד את מרכז הקורא מכיוון שהם לא נותנים הפסקה, מה שגורם לקוראים לעצור או לאבד עניין, ואולי הקורא עלול להיות מותש וללכת לבהות בטלוויזיה.

  • גרזן הפתגמים

מוקדמים מחלישים את התוכן שלכם בטענה שמילות השפע הללו אינן ממש המחישות. במקום לומר שהגברת הצעירה רצה במהירות, ציין שהיא רצה. במקום לתאר את החתול כטיול בהדרגה, ציין שהוא זוחל או נורה. הכניסה למסך לא נסגרה ברעש, היא נטרקה.

  • היצמד לקול אחד

לפעמים חשוב להשתמש בגוף ראשון ובגוף שני, אולם זה יכול להיתקל בקוראים. למשל, תוכלו להתחיל במצגתכם לדון בעצמכם, בשלב זה לעבור באופן חלקי על היצירה ולהתחיל לטפל בקורא. נסה לדבוק בקול “אני” או בקול “אתה” באמצעות מעט מלחין.

מה גם שבסיכוי שכדאי לעבור, התחל באחד וסיום עם השני. נסו לא לעבור הלוך ושוב בין השניים. הקוראים שלך ילכו לאיבוד.

דותן חסנסון
  • הסר פיסוק נוסף

מקף מדהים כאן ופסיק פרובוקטיבי שם יכול להיות חזק. עם זאת, מעט קומפוזיציות מכוסות במגוון רחב של פיסוק – מתחמים, נקודתיים, אליפסות וכו ‘- לא זורם טוב. רוצה לשפר את כישורי הכתיבה שלך. דותן חסנסון , הסופר והעורך המנוסה חולק כמה טיפים לעריכה עצמית מוזהבים שיכולים לעזור להפוך לסופר טוב יותר.

מעת לעת, אתה יכול להשליך את פיסות הפיסוק הנוספות הללו באמצעות פסיקים או על ידי סיום משפט והתחלת משפט נוסף. כמו כן, זה הופך את ההלחנה שלך למבוססת הרבה יותר.

  • החלף מילים מפוספסות במילים פשוטות

כמה אנשים חושבים ששימוש בז’רגון הופך את הצליל המלחין שלהם למבריק, אך אתה יודע יותר טוב. הלחנה נהדרת לא מביכה את הקוראים. במקרה שהם צריכים לקבל הפניה למילה כדי להשלים משפט, לכתיבה שלך יש הזדמנות להשתפר.

כדי לבטא את מה שבראשך, השתמש במילים שאנשים יודעים עליהם. בשפה האנגלית מספר רב של מילים. אתה יכול בהחלט לאתר מילה מוגבלת יותר או רגילה יותר בתזאורוס שלך מאשר מילת שפה.

השורה התחתונה: דותן חסנסון הוא בעל תואר שני בתקשורת פוליטית ובעל ניסיון רב בכתיבה שיווקית, צילום ועריכת וידאו. ניתן לפנות אליו בכל סיוע שתזדקקו לו בתחום הכתיבה והעריכה.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here